Haber

Sakatlığı bulunan Rafael Nadal’dan son durumu hakkında açıklama

Sakatlığı devam eden İspanyol tenisçi Rafael Nadal, sahalara ne zaman döneceğinin belli olmadığını söyledi.

Sezonun ilk grand slam turnuvası olan Avustralya Açık’ın ikinci turundan bu yana sakatlığı nedeniyle sahalara çıkamayan 36 yaşındaki tenisçi, Monte Carlo Masters’a katılacağına dair iddiaları yalanladı. 8 Nisan’da başlayacak toprak kort turnuvası.

İspanyol basınına açıklamalarda bulunan Nadal, “Monte Carlo’daki mahkemeye döneceğimi kim söyledi bilmiyorum. Doğru olsaydı seve seve onaylardım. Ama maalesef veremiyorum. Devam ediyorum” tedavi ve gerçek şu ki, ne zaman oynayabileceğimi bilmiyorum.” söz konusu.

Tekler kariyerinde 22 grand slam şampiyonluğu bulunan Rafael Nadal, antrenman dozunu artırmaya başladığını belirtti. ifadeleri kullandı.

Monte Carlo Masters’ın sosyal paylaşım sitesi Twitter’da “Nadal, sakatlığına rağmen Monte Carlo’daki 12. şampiyonluğuna kolayca ulaşabilir.” Tarafların yaptığı değerlendirme, İspanyol tenisçinin bu turnuva ile kortlara dönebileceği tezinin güçlenmesini sağladı.

ABD’de düzenlenen Indian Wells ve Miami Open Masters turnuvalarına katılamayan Nadal’ın uzun süreli sakatlığı, tek erkekler dünya sıralamasında ilk 10’da kalma rekorunun 912 hafta sonra sona ermesine neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu